W ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, pracownicy Banku Spółdzielczego w Gnieźnie, zrealizowali cykl edukacyjny dla seniorów z zakresu bankowości elektronicznej, korzystania z kart płatniczych oraz bezpieczeństwa finansów w Internecie.

Przeprowadzone wykłady były częścią większego projektu „Warsztaty kompetencji cyfrowych 60+”, skierowanego do seniorów, które są realizowane od października do grudnia w czterech grupach szkoleniowych.

W ramach warsztatów seniorzy poznają praktyczny wymiar korzystania z szerokich możliwości jakie daje Internet: m.in. mapy Google, zakupy on-line: serwisy Allegro, porównywarki cenowe, sklepy internetowe, podróże, noclegi, bilety PKP, rozkłady jazdy, bezpłatna komunikacja, korzystanie z komunikatorów i serwisów społecznościowych. W tematy te idealnie wpisały się wykłady związane z tematem finansów w sieci, które przeprowadzili specjaliści Banku Spółdzielczego w Gnieźnie: Angelika Ślachcińska i Paweł Nowicki.

Podczas prezentacji skupiono się przede wszystkim na praktycznych aspektach korzystania z bankowości elektronicznej: dostęp do swojego konta i innych produktów bankowych przez Internet, realizacja przelewów i zleceń stałych. Zostały też omówione funkcjonalności kart płatniczych, płatności zbliżeniowe, płatności kartą w Internecie. Seniorzy mogli szczegółowo zapoznać się także z funkcjonowaniem karty płatniczej w telefonie (płatności mobilne).

Trzeba przyznać, że sesje prowadzone przez pracowników Banku spotkały się z ciepłym przyjęciem i ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła aktywność seniorów, którzy zadawali mnóstwo pytań oraz chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z zakresu obsługi finansów.

Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje tego projektu i wszystko wskazuje na to, że Bank Spółdzielczy w Gnieźnie będzie stałym partnerem warsztatów kompetencji cyfrowych dla seniorów.

274

275

276

277

278

279

280