„Odblask to nie obciach”  pod takim hasłem we wtorkowy poranek wystartował również w Gnieźnie ogólnopolski projekt promujący noszenie odblasków wśród dzieci i dorosłych.

Organizatorem akcji jest Grupa „Sławek i Przyjaciele” z Bydgoszczy a Bank Spółdzielczy w Gnieźnie wraz ze Spółdzielczą Grupą Bankową jest jednym ze sponsorów tej niezwykle istotnej inicjatywy.

Na konferencję prasową zorganizowaną na gnieźnieńskim Rynku, przybyli przedstawiciele instytucji zaangażowanych w projekt m.in. Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie wraz ze Spółdzielczą Grupą Bankową, które reprezentował Tomasz Wiśniewski Wiceprezes Zarządu Banku, a także: Paroc, Galeria Gniezno, PEC, Elfih, ARMON Bis, ASEKO Ubezpieczenia i BOL ANN . Były też dzieciaki i młodzież z gnieźnieńskich przedszkoli i szkół.

Podczas konferencji zaprezentowany został autobus oklejony odblaskami i hasłami dot. akcji, który przez kolejnych sześć miesięcy będzie jeździł na miejskich liniach. Dodatkowo prowadzona będzie akcja edukacyjna w przedszkolach, szkołach i na spotkaniach związana z podniesieniem świadomości dzieci i dorosłych dotyczącej bezpieczeństwa na drodze i noszenia elementów odblaskowych. Podniesieniu świadomości będzie służyła tzw. „magiczna tuba”, która w bardzo prosty sposób pokazuje mechanizm działania odblasków. Szczegółów jednak nie zdradzamy, zachęcamy do samodzielnego sprawdzenia „magicznej tuby” i do samodzielnego przekonania się jakie znaczenie dla naszego bezpieczeństwa ma noszenie odblasków, szczególnie poza obszarem zabudowanym.  Pamiętajmy: „Odblask to nie obciach”.

Bądźmy widoczni!

A oto krótka fotorelacja:

297

298

299

300

301

302